Loading...
Pozostałe

Meble kuchenne – trendy.

meble kuchenne warszawa

Wszyscy, którzy cenią sobie nowości i aktualnie panujące trendy, na pewno dokładnie śledzą je na bieżąco. Dotyczy to właściwie każdej dziedziny, więc nie ma się co dziwić, że przed remontem kuchni możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy podpowiedzą jakie rozwiązania są na czasie, jakie meble są obecnie w modzie i co zrobić, żeby spełnić wszystkie nasze marzenia o wspaniałej kuchni.

Jakie rozwiązania w kuchni są obecnie modne?

Coraz częściej spotykamy kuchnie, które tworzą spójną całość z salonem, czyli są otwarte. To rozwiązanie ma mnóstwo plusów i na pewno możne je nazwać nowoczesnym. Mamy tutaj idealną przestrzeń do wspólnego gotowania z rodziną, a także do spotkań w gronie znajomych. Otwarte kuchnie stały się modne już od jakiegoś czasu, dlatego producenci mebli tworzą coraz to nowe rozwiązania, które nie tylko doskonale się prezentują, ale również są niezmiernie funkcjonalne. Dziś bardzo modnym rozwiązaniem jest stworzenie wyspy w centralnej części. Za nią najczęściej znajduje się szafa od podłogi do sufitu, gdzie schowane są pozostałe strefy kuchni. Przesuwane fronty umożliwiają do nich dostęp. Dzięki temu kuchnia nie tylko jest funkcjonalna i pomieści wszystkie potrzebne rzeczy, ale również wygląda elegancko i pozwala na łatwe utrzymanie porządku. Jeżeli cenimy sobie proste rozwiązania, warto zainwestować w wysokie meble kuchenne, dzięki którym wiele produktów może być przechowywana właściwie w jednym miejscu. Warto zaznaczyć, że najnowsze trendy stawiają na otwarte górne szafki, ale jeśli ktoś jednak zdecyduje się na zamknięte specjaliści doradzają fronty ramowo-płycinowe. Obecnie liczy się również powrót do natury, czyli meble drewniane, jak najbardziej naturalne, nawet z niewielkimi wadami, czy imitujące stare, wszystko dające jak największy efekt naturalności. Oprócz drewna modne jest również szkło, stal i kamień. Blaty kamienne i marmurowe również wyglądające jak najbardziej naturalnie. Kolorystyka mebli jest dowolna, chociaż ciągle numerem jeden są kuchnie w stylu skandynawskim, z jasnymi meblami, szczególnie białymi i szarymi. Eksperci jednak doradzają, żeby nie bać się eksperymentowania z kolorami, szczególnie zachęcają do ciemniejszych barw, a także ożywiania kuchni bardziej intensywnymi jak turkus, zieleń, czy pomarańcz. Wykończenia w postaci uchwytów również są niezmiernie ważne, ponieważ dopełniają całość. Zaczynają królować tutaj mosiądz, chrom i miedź w wersji jak najbardziej klasycznej, stonowanej, co będzie pięknym ozdobnikiem, ale nie zdominuje całości. W przypadku kuchni otwartej warto dopasować szczegóły z pozostałym wystrojem mieszkania czy domu. Przy urządzaniu kuchni nie można zapomnieć o właściwym oświetleniu. Coraz częściej można zauważyć taśmy ledowe z możliwością regulowania natężenia oświetlenia. Sprawdź ofertę firmy DelForm

Podsumowanie.

Za nowoczesnymi trendami trudno nadążyć, jednak warto zaznaczyć, że niektóre rozwiązania pozostają modne na dłużej. Różnorodność pozwala właściwie każdemu znaleźć coś dla siebie i stworzyć wnętrze, w którym nie tylko będzie czuł się dobrze, ale również będzie modne, funkcjonalne i wygodne. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ remont kuchni, dopasowanie do niej mebli to decyzja, którą podejmujemy na dłuższy czas. Przecież nie robimy remontu co chwilę, ale raz na kilka, kilkanaście lat. I bardzo ważne jest stworzenia takiej przestrzeni, która pozwoli nam czuć się w niej dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *